پرسش و پاسخهای متداول

اطلاعات این صفحه در 15/4/1395 بروز شد

سوالات متداول

چگونه میتوانم به شما اعتماد کنم؟

شیپورک توسط تیم تخصصی برنامه نویسی و فناوری اطلاعات در شهر اصفهان پایه گذاری شد و در بهار ۱۳۹۵ شروع به کار کرد. شیپورک دارای تیم فنی و تخصصی با قرارداد رسمی و دارای مشخصات کامل می باشند. کلیه مکانیزم فروش و پشتیبانی به صورت مکانیزه و کاملا دقیق انجام میگردد. شیپورک نماد ثبت شده و رسمی است و دارای درگاه پرداخت اختصاصی است.

چگونه میتوانم در سایت شما خرید کنم؟

کافی است در وب سایت عضو شوید ، سپس ایمیل خود را تایید کنید. حال میتوانید به حساب کاربری خود وارد شده و سپس محصول یا خدمات مورد نظر خود را انتخاب و سپس پرداخت را انجام دهید و منتظر ارائه محصول و خدمات از سمت با ما باشید در این بین به راحتی میتوانید سفارشات خود پیگیری و یا سوالات خود را از ما بپرسید در تمام مراحل همراه شما خواهیم بود.

شما موظف اید قبل از خرید قوانین ، شرایط و ضوابط برنامه ها را ملاحظه و قبول بفرمایید در غیر این صورت اساس بر قبول کامل قوانین و شرایط است!

من چگونه می توانم سفارش خود را پیگیری کنم؟

پس از انتخاب محصول یا خدمات و پس از ثبت و پرداخت نهایی آن محصول شما آماده ارائه خواهد بود ، تحویل محصولات بین ۱ تا ۲۴ ساعت ممکن است به تعویق بیوفتد. در این بین شما میتواند از بخش های پیگیری محصول  یا  ارسال تیکت پشتیبانی  یا  بخش تماس با ما سفارش و محصول یا خدمات خود را پیگیری نمایید.

آیا میتوانم به شما در تلگرام پیام ارسال کنم؟

کلیه موارد خرید ، توضیحات ، پشتیبانی ، فروش ، نصب و راه اندازی فقط و فقط از طریق وب سایت انجام میگردد و رسمیت دارد، در فضاهای مجازی به دلیل وجود اعضای نامشخص و عدم پیگیری دقیق و صحیح تلگرام هیچ گونه اعتمادی در این فضا به کسی نکنید و کلیه کارهای خود را از طریق وب سایت انجام دهید.
اما میتوانید کلیه اطلاعیه های ما را در کانال رسمی ما دنبال کنید :  @Sheypoorak

برخی گفتگوهای منتخب ما و مشتریان ما

چرا برنامه پس از باز شدن بسته میشه؟

…..

...

...

...

...

...